وبگرانمقالاتآموزش وردپرستفاوت هاست و سرور

تفاوت هاست و سرور

  • مدیر
  • 15 ژوئن, 2018
  • 374 بازدید
تفاوت هاست و سرور

تفاوت هاست و سرور

چکیده

شاید تاکنون کلمات هاست و دامنه را شنیده باشید و در ذهن خود پرسیده باشید که آیا این دوکلمه یک معنی است یا خیر و حتی شاید به اشتباه به جای یکدیگر هم به کار برده باشید در این مقاله سعی کرده ایم که اساسا در درجه اول این دو واژه را معرفی کرده و در مرحله آخر به بیان تفاوت بین این دو واژه بپردازیم.

سرور

سرورها به دستگاه‌هایی میگویند که همیشه روشن بوده و به کلایت و یا سرویس‌گیرنده خدمات ارائه می دهد. به عنوان مثال زمانی که در اینترنت مشغول سرچ هستید در نقش سرویس گیرنده یا کلاینت ظاهر شده اید و سعی می کند  خدماتی را از سرویس دهنده یا سرور دریافت کنید.

این سرور ها که در مکان هایی دارای امکانات مختلفی مثل خنک کننده ها و سیستم های تعبیه برق قرار گرفته اند که به نام دیتاسنتر ها هم معروف هستند در رک ها(Rock)  و کیج هایی ( cage ) قرار دارند و بسیار زیر نظر متخصصین و کارشناسان شبکه می‌باشند تا همیشه آنلاین بوده و هیچ گونه قطعی و مشکلی نداشته باشند.

هاست

هاست بیشتر به فضایی اشاره دارد تا بتوانیم فایل ها و فولدر های خود را در آنجا قرار داده و امکان اینکه در تمامی دنیا بتوانیم این داده ها را بازیابی کنیم که معمولا برای قرار گرفتن وب سایت ها برای شرکت ها و تمامی سایت هایی که امروزه به آن دسترسی دارید بسیار مناسب است.

جالب است بدانید که حتی از کامپیوتر های شخصی نیز می توان به صورت فضا یا هاست استفاده کرد که البته نگهداری و پشتیبانی آن هم بسیار مشکل خواهد بود چرا که این کامپیوتر شخصی یا کلاینتی که نقش هاست را ایفا می کند علاوه بر اینکه همیشه باید روشن باشد

بلکه به کارگیری و نگهداری از نرم افزاری که روی همین کامپیوتر که نقش هاست را ایفا میکند هم بسیار مشکل می باشد پس به همین دلیل است که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی تصمیم بر خریداری هاست می گیرند که همیشه روشن بوده و زیر نظر متخصصین فعالیت دارد.

تفاوت بین هاست و سرور

احتمالاً پس از خواندن این مقاله به فکر این افتاده اید که هاست و یا فضایی که برای آپلود فایل های خود خریداری کرده اید زیر مجموعه ای از سرور است.

ولی باید بدانید که الزاما همیشه اینگونه نیست چرا که ممکن است یک هاستی که برای وب سایت وجود دارد زیر نظر چندین سرور فعالیت کند مانند شبکه اجتماعی همچون فیس بوک و یا برعکس چندین هاست زیر نظر فقط یک سرور مشغول به فعالیت باشد.

 

وبگران –  طراحی سایتطراحی وب سایت

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
*