آموزش وردپرسافزونه وردپرس

فارسی کردن اعداد در وردپرس

اگر در حال توسعه وب سایت خود باشید بدون شک یکی از مهم ترین مشکلات خود را در چگونگی فارسی کردن اعداد می دانید. شاید با یک جستجوی ساده در اینترنت مقاله های بسیاری را میبینید که بسیاری هم مفید نیستند.

در واقع در بسیاری از این مقاله ها به استفاده از پلاگین های جی کوئری و یا اسکریپت های جاوا اسکریپت و تابع های php اشاره شده است که در بسیاری موارد هم کاربردی نیستند و باعث دردسر های بسیاری می شود.

با کمی تحقیق و تجربه راه حل را استفاده از دو پلاگین (wp-jalali) و (wp-parsidate) پیدا کردم که نه تنها سبک هستند و سایت را سنگین نمی کند بلکه با تنظیمات و توابعی که در اختیار ما قرار می دهد تمامی نیاز های ما را برای فارسی کردن اعداد رفع خواهد پس در ادامه با ما همراه باشید.

چرا افزونه پارسی دیت بهتر از جلالی می باشد؟

1- یکی از ویژگی هایی که باعث برتری یک افزونه نسبت به دیگری می شود تعداد دفعاتی است که افزونه آپدیت می شود. این عامل نه تنها خیال برنامه نویس و توسعه دهنده را از آن افزونه راحت می کند بلکه باعث به روز شدن و رفع باگ های احتمالی هم خواهد کرد.

با سری به مخزن گیت هاب می توانید تاریخ به روز رسانی را مشاهده کنید که برای افزونه فارسی دیت هم به طور مرتب آپذیت می شود و موجب انتخاب بسیاری از افراد از این افزونه برای فارسی کردن اعداد در وردپرس شده است.

عکس زیر به مقایسه آپدیت شدن این دو افزونه در مخزن وردپرس را نمایش می دهد:

2- به شخصه وقتی از این دو افزونه استفاده می کنید به این مسئله پی میبرید که افزونه پارسی دیت تنظیمات بیشتر و بهتری را در اختیار کاربر قرار می دهد و دست کاربر را برای تنظیمات دلخواه و جداگانه باز می گذارد.

3- اگر بخواهید اعداد یک جدول جدیدی از دیتابیس را که اخیرا ساخته اید را به فارسی برگردانید دیر یا زود نیاز به استفاده از تولبع جانبی پیدا می کنید که این توابه در افزونه پارسی دیت بهتر و کاربردی تر هستند.

استفاده از این توابه که در ادامه هم به آن ها اشاره میکنیم بسیار مهم هستند زیرا به طور مثال شما ممکن است یک تابع توشته باشید که تعداد مشاهدات از یک مقاله را نمایش دهد در این مورد استفاده از تنظیمات افزونه کمکی نخواهد کرد و باید از توابع استفاده کنید.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

فرض کنید می خواهیم یک فیلد خاصی را از جدول دیتابیس برگردانیم در این صورت از تابع زیر استفاده خواهیم کرد:

echo parsidate("Y-m-d", $register_date, "per");

توضیح اینکه در این خط کد از “Y-m-d” به عنوان فرمت برگرداندن ناریخ استفاده می شود که با استفاده از مستندات زبان php می توانید به سادگی تمامی فرمت های برگشت تاریخ را ببینید.

به جای پارامتر دوم یعنی $register_date می توانید یک فیلد مشخص از دیتابیس را قرار دهید

و در پارامتر آخر می توانید مشخص کنید اعدادی که می خواهید برگشت داده شود به انگلیسی باشد یا فرسی که به ترتیب en و per می باشد.

فارسی سازی اعداد در وردپرس

برای برگرداندن یک عدد مشخص به فارسی می توانید از تابع per_number استفاده کنید:

echo per_number($number);

تبدیل کردن اعداد فارسی به انگلیسی

اگر نیاز پیدا کردید که از اعداد انگلیسی به جای فارسی استفاده کنید می توانید از تابع eng_number استفاده کنید.

echo eng_number(۱۴۸۶);

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا