وبگرانآموزش وردپرسپشتیبانی نسخه های قدیمی مرورگرها از طراحی واکنش گرا

پشتیبانی نسخه های قدیمی مرورگرها از طراحی واکنش گرا

پشتیبانی نسخه های قدیمی مرورگرها از طراحی واکنش گرا

پشتیبانی نسخه های قدیمی مرورگرها از طراحی واکنش گرا

بدون شک شما هم با طراحی واکنشگرای وبسایت (Responsive) آشنا هستید. شما با استفاده از Media Query که با استفاده از css3 اجرا میشود می توانید وب سایت خود را در سایز های مختلف واکنش گرا کنید یعنی در هر سایزی از صحه که می تواند موبایل یا تبلت یا هر پلتفرمی که باشد محتوا را به سبک خاصی نماشی دهید.

مثلا تعیین کنید که در نسخه موبایل رنک پسزمینه سایتتان قرمز یا مشکی باشد که این کار به خوبی با استفاده از Media Query امکان پذیر است ولی تنها مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است در بعضی از نسخه های قدیمی مرورگر ها مثل اینترنت اکسپلورر ۸ به پایین جواب ندهد. شاید با خود بگویید دیگر کسی نیست که با این نسخه های قدیمی کار کند ولی شما به عنوان طراح باید تمامی کاربرانتان را حفظ کنید حتی اگر تعداد آنها بسیار محدود باشد.
Respond.js
راهکار چنین مشکلی فایل Respond.js است که باید به سایتتان ضمیمه کنید ناگفته نماند این فایل به دلیل اینکه از Ajax استفاده میکند باید در سرور قرار بگید تا جوابگو باشد یا اگر از لوکال سرور استفاده میکنید هم میتوانید به خوبی جواب بگیرید لوکال سرور هایی مثل XAMPP و WAMP امروزه بیشترین استفاده ها را دارند.

<!--[if lte IE 8 ]>
          <script type="text/javascript" src="respond.min.js"></script>
<![endif]-->

اشتراگ گذاری در:
اگه خوبه لایکش کن
دیدگاه ها