وبگرانمقالاتآموزش وردپرسپنالتی شدن سایت در گوگل

پنالتی شدن سایت در گوگل

  • مدیر
  • 23 فوریه, 2018
  • 236 بازدید
پنالتی شدن سایت در گوگل

پنالتی شدن سایت در گوگل

یکی از مهمترین مباحثی که در دنیای بهینه سازی سایت با آن رو به رو هستیم و وب مستران به آن توجه بسیاری میکنند جلوگیری از پنالتی شدن وب سایتشان در گوگل است. گوگل از سال 2000 الگوریتم های خود را برای شناسایی وب سایت های بی کیفیت و بی محتوا افزایش داده است و جریمه های سنگینی را هم در نظر گرفته است ولی واقعا پنالتی شدن وب سایت به چه معنی است و برای جلوگیری از آن باید چه اقداماتی را انجام داد.

 

از کجا بفمیم سایتمان پنالتی شده است یا خیر؟

بر خلاف ادعای بسیاری از سایت ها و آنالیزور ها شناسایی اینکه سایتمان پنالتی شده است وجود ندارد و این هم منطقی است چرا که اگر قرار باشد گوگل الگوریتم های شناسایی خود را معرفی کند پس عملا یکی از بهترین ابزار های خود را برای شناسایی وبسایت های متخلف از دست داده است و دیگر اینکه اگر قرار باشد مدیران سایت ها به پنالتی شدنشان پی ببرند سعی در رفع آن کرده و بعد از مدتی دوباره به جایگاه قبلی برمیگردند و هیچ تاوانی هم بابت تخلفشان پرداخت نکرده اند. نکته دیگر اینکه بعضی ها فکر میکنند اگر سایتشان پنالتی شوند تغییر بسیاری را در نتایج و افت کیفیت گوگل مشاهده خواهند کرد که در اشتباه بوده و ممکن است در کلمات کلیدی خاصی از نتایج گوگل حذف شوند یا افت رده کنند.

انواع پنالتی شدن

از بدترین و متداولترین انواع پنالتی شدن میتوان به کپی کردن محتوا اشاره کرد که جریمه سنگینی هم توسط گوگل در نظر گرفته شده است. با توجه به الگوریتم های پیچیده گوگل که امکان تشخیص این مورد را بسیار آسان کرده است حتی فکر اینکه بخواهید در متن تغییراتی را ایجاد کنید هم از ذهن خود بیرون کنید  گوگل به آسانی این مورد را تشخیص میدهد.

از دیگر انواع رایج پنالتی شدن, پنالتی شدن در لینک بیلدینگ است که اگر سعی کنید بعد از طراحی سایت برای بهبود رتبه خود به خرید لینک اقدام کنید و فکر کنید که اگر هزینه بیشتری را انجام بدهید بیشتر نتیجه میگیرید در اشتباه هستید.

پنالتی شدن سایت

پنالتی شدن سایت

چگونه از پنالتی شدن خارج شویم

هر کاری راه حلی دارد و البته که پیشگیری بهتر از درمان است. اول از همه باید علت پنالتی شدن سایتتان رو متوه شوید اگر در کپی کردن محتوا تخلف کرده اید سعی در حذف مطالب از سایتتان نکنید سعی کنید مطالب منحصر به فرد تولید کنید. شما باید برای هر مطلب حداقل 1500 کلمه تایپ کنید تا گوگل را راضی کرده باشید اگر تخلف لینک بیلدینگ کرده اید کارتان مشکل تر است زیرا ابتدا باید بفهمید کدام لینک برای سایتتان مضر بوده است و در حذف آن اقدام کنید سایت های کم ارزش که دارای مزرعه لینک ساری هستند بسیار مضرند. ممکن است پنالتی شدنتان به این علت باشد که از سایت هایی که به محتوای شما نا مربوط است لینک گرفته اید که میتوانید با لینک گرفتن از سایت های مرتبط و گزارش دادن از طریق لینک زیر سعی در بهبود این امر داشته باشید

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

وبگران –  طراحی سایت – طراحی وب سایت

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
*