وبگرانآموزش وردپرسسئوی وردپرسپنالتی شدن سایت در گوگل

پنالتی شدن سایت در گوگل

پنالتی شدن سایت در گوگل

پنالتی شدن سایت در گوگل

یکی از مهمترین مباحثی که در دنیای بهینه سازی سایت با آن رو به رو هستیم و وب مستران به آن توجه بسیاری میکنند جلوگیری از پنالتی شدن وب سایتشان در گوگل است. گوگل از سال ۲۰۰۰ الگوریتم های خود را برای شناسایی وب سایت های بی کیفیت و بی محتوا افزایش داده است و جریمه های سنگینی را هم در نظر گرفته است ولی واقعا پنالتی شدن وب سایت به چه معنی است و برای جلوگیری از آن باید چه اقداماتی را انجام داد.

 

از کجا بفمیم سایتمان پنالتی شده است یا خیر؟

بر خلاف ادعای بسیاری از سایت ها و آنالیزور ها شناسایی اینکه سایتمان پنالتی شده است وجود ندارد و این هم منطقی است چرا که اگر قرار باشد گوگل الگوریتم های شناسایی خود را معرفی کند پس عملا یکی از بهترین ابزار های خود را برای شناسایی وبسایت های متخلف از دست داده است و دیگر اینکه اگر قرار باشد مدیران سایت ها به پنالتی شدنشان پی ببرند سعی در رفع آن کرده و بعد از مدتی دوباره به جایگاه قبلی برمیگردند و هیچ تاوانی هم بابت تخلفشان پرداخت نکرده اند. نکته دیگر اینکه بعضی ها فکر میکنند اگر سایتشان پنالتی شوند تغییر بسیاری را در نتایج و افت کیفیت گوگل مشاهده خواهند کرد که در اشتباه بوده و ممکن است در کلمات کلیدی خاصی از نتایج گوگل حذف شوند یا افت رده کنند.

انواع پنالتی شدن

از بدترین و متداولترین انواع پنالتی شدن میتوان به کپی کردن محتوا اشاره کرد که جریمه سنگینی هم توسط گوگل در نظر گرفته شده است. با توجه به الگوریتم های پیچیده گوگل که امکان تشخیص این مورد را بسیار آسان کرده است حتی فکر اینکه بخواهید در متن تغییراتی را ایجاد کنید هم از ذهن خود بیرون کنید  گوگل به آسانی این مورد را تشخیص میدهد.

از دیگر انواع رایج پنالتی شدن, پنالتی شدن در لینک بیلدینگ است که اگر سعی کنید بعد از طراحی سایت برای بهبود رتبه خود به خرید لینک اقدام کنید و فکر کنید که اگر هزینه بیشتری را انجام بدهید بیشتر نتیجه میگیرید در اشتباه هستید.

پنالتی شدن سایت

پنالتی شدن سایت

چگونه از پنالتی شدن خارج شویم

هر کاری راه حلی دارد و البته که پیشگیری بهتر از درمان است. اول از همه باید علت پنالتی شدن سایتتان رو متوه شوید اگر در کپی کردن محتوا تخلف کرده اید سعی در حذف مطالب از سایتتان نکنید سعی کنید مطالب منحصر به فرد تولید کنید. شما باید برای هر مطلب حداقل ۱۵۰۰ کلمه تایپ کنید تا گوگل را راضی کرده باشید اگر تخلف لینک بیلدینگ کرده اید کارتان مشکل تر است زیرا ابتدا باید بفهمید کدام لینک برای سایتتان مضر بوده است و در حذف آن اقدام کنید سایت های کم ارزش که دارای مزرعه لینک ساری هستند بسیار مضرند. ممکن است پنالتی شدنتان به این علت باشد که از سایت هایی که به محتوای شما نا مربوط است لینک گرفته اید که میتوانید با لینک گرفتن از سایت های مرتبط و گزارش دادن از طریق لینک زیر سعی در بهبود این امر داشته باشید

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

وبگران –  طراحی سایت – طراحی وب سایت


اشتراگ گذاری در:
اگه خوبه لایکش کن
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of