وبگرانمقالاتسئو سایتپیج رنک گوگل چیست و چه اهمیتی دارد؟

پیج رنک گوگل چیست و چه اهمیتی دارد؟

  • مدیر
  • 23 فوریه, 2018
  • 240 بازدید
پیج رنک گوگل چیست و چه اهمیتی دارد؟

پیج رنک گوگل چیست و چه اهمیتی دارد؟

اینترنت در ابتدا بستری برای ارتباط چن کامپیوتر بود ولی به تدریج استفاده از آن رونق گرفت و به طوری که تقریبا امروزه تمامی ما انسان ها را درگیر خود کرده است و طبیعی است کلید رسیدن به این منابع عظیمی را باید موتور های جستجو ایفا کنند که مهمترین و بهترین موتور جستجوی عصر ما گوگل نام دارد و bing هم در رده بعدی قرار دارد در مورد یاهو هم نگران نباشید چون نتیجه خود را از bing میگیرد.

اما:

پیج رنک (RANK) چیست؟

معیار گوگل بر اساس اعتبار شما در سایر وبسایت ها است و هر چند یک بار در محیط اینترنت جستجو انجام میدهد تا این رتبه را کم و زیاد کند و رتبه ای هم که میدهد عددی بین 0 تا 10 است.  سایت هایی مثل گوگل, یاهو, MSN, w3schools, نیویورک تایمز و چند سایت دولتی دیگر رتبه ای بین 9 تا 10 دارند که به این ترتیب بیشترین رنک را به خود اختصاص داده اند. برای درک بهتر موضوع مثلا فرض کنید یک کاربر تقاضای یک کلمه کلیدی خاصی را از گوگل میکند به این ترتیب گوگل بر اساس رتبه پیج رنک سایت هایی که دارای کلمه کلیدی مربوطه هستند را صفحه بندی میکند به طوری که سایت هایی که در صفحه اول گوگل نمایش داده میشود دارای بیشترین رنک هستند.

پیج رنک گوگل

پیج رنک گوگل

چگونه به پیج رنک (RANK)  سایتمان پی ببریم؟

حال ممکن است بپرسید چگونه به رتبه سایتمان پی ببریم برای این که چند راه وجود دارد

روش اول آسانترین روش است یعنی به سایت www.checkpagerank.net  برویم و رتبه سایتمان را بعد از بررسی مشاهده کنیم.

راه دوم استفاده از تولبار سایت گوگل به نشانی http://www.toolbar.google.com است به سایت تولبار گوگل بروید و برنامه مربوطه را نصب کنید

راه بعدی استفاده از نرم افزار pagerank-weaver است و به این ترتیب میتوانیم رنک وبسایتمان را مشاهده کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
*